انتشارات سبزان را در اینستاگرام دنبال کنید  انتشارات سبزان را در تلگرام دنبال کنید    شعار ما دانایی توانایی است. همه تلاش ما عرضه علم برای همه است ثبت نام ورود
1399/9/5 چهارشنبه                 
«آینده بشر» به چاپ رسید. این کتاب دربرگیرنده مطالبی درباره حاصلخیز کردن خاک مریخ، سفرهای میان‌ستاره‌ای، جاودانگی و سرنوشت نهایی انسان در فراسوی زمین و ... است.


کتاب رنگ آمیزی بزرگسالان گلستان جانان؛ گلچینی از اشعار سعدی به همراه خط و نقاشی
 
همه می دانیم که نوشتن و نگارش یکی از بزرگ ترین اختراعات بشر است و می دانیم که قبل از اختراع نگارش، پدران پدران ما سعی می کردند با نقاشی بر روی هر آنچه که پیدا م
  ادامه
«نیروهای ویژه آلمان در جنگ جهانی دوم» به چاپ رسید.
 
نیروهای ویژه آلمان در جنگ جهانی دوم از پیشتازان و برجسته‌ترین یگان های نخبه در تاریخ جنگ‌های نوین به شمار می‌روند که از همان روز آغازین جنگ در عملیات‌های رزمی م
  ادامه   
  «چه می‌شد اگر؟» به چاپ رسید.
 
«رندال مانرو» کاریکاتوریست آمریکایی، نویسنده، مهندس و نظریه‌پرداز علمی است. او کارمند پیشین اداره ناساست و کار در آنجا را رها کرد تا بتواند به طراحی‌هایش بپرداز
  ادامه   
 
  «فلسفه و عشق؛ از افلاطون تا امروز» به چاپ رسید.
 
از زمانی که «ضیافت» افلاطون نوشته شده است، پیوند میان عشق و فلسفه آشکار بوده است؛ فلسفه، عشق ورزیدن به خرد است. فلسفه‌ورزی و اندیشیدن، دستیابی به یک حکمت و معرف
  ادامه   
 
  «شانس کوانتومی» و کاربردهای آن‌ در یک کتاب به گزارش خبرگزاری ایبنا
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) در میان پیشرفت‌هایی که در زمینه فیزیک کوانتوم صورت گرفته است؛ کتاب «شانس کوانتومی» نوشته نیکلا ژیزن روی نقش اساسی تصادفی بود
  ادامه   
 
 


تاب‌آوري در سيلي واقعيت: يافتن رضايت‌مندي هنگام مواجهه با موانع و سختي‌هاي زندگي
موضوع کتاب : روانشناسی
نام نویسنده : راس هريس
نام مترجم : ياسمين قريب ـ دکتر کتايون دانشوريان
ناشر : سبزان
شابک : 978-600-117-223-6
تاریخ نشر : 1396
نوبت چاپ : 2
قطع کتاب : رقعی
قیمت : 35000  تومان
تهیه از :
 
View Large


توضیحات : ما در عصر تکنولوژی، ماشین و سرعت زندگی می کنیم. روز به روز بر سرعت زندگی مان افزوده می شود و به همان نسبت بر استرس و اضطراب هایمان. در این میانه چه باید کرد؟ شما چگونه در سختی های زندگی تاب می آورید؟ چگونه خود را با سرعت تغییرات وفق می دهید؟ آیا با هر تغییر و چالشی دچار اضطراب می شوید؟
اصلاً تاب آوری چیست؟ مهارت های تاب آوری را می شناسید؟ چه عواملی باعث افزایش تاب آوری می شود؟ با تکنیک های تاب آوری آشنایی دارید؟ اگر در زندگی با مشکلات روحی مواجه شوید، چه می کنید؟ چند مقاله تاب آوری خوانده اید؟ از مفاهیم تاب آوری فرهنگی و تاب آوری اجتماعی چه می دانید؟
مهارت تاب آوری در واقع همان چیزی است که به آن صبر و شکیبایی در برابر مشکلات زندگی می گوییم؛ اینکه در مواجهه با مشکلات روحی و مشکلات زندگی مان به راحتی بتوانیم مهار اعصاب خود را در اختیار داشته باشیم. در واقع، اگر سواد زندگی کردن را بیاموزیم و بتوانیم در هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنیم، بهترین کار را انجام داده ایم.
تکنیک های تاب آوری و عوامل مؤثر بر افزایش آن بسیارند. بهترین راه برای رویارویی با هر مشکلی آمادگی است. اگر یادمان باشد که همه مان بالاخره سهمی از مشکلات خواهیم داشت و سیلی از روزگار خواهیم خورد، چه در زندگی شخصی و چه اجتماعی، دیگر خیلی توی ذوقمان نمی خورد و در واقع شوکه نمی شویم. همینطور باید بدانیم مشکلاتمان دائمی نیستند و برطرف خواهند شد. اما انفعال هم راه چاره نیست. باید دست به اقدام زد و کاری کرد.
داشتن دیدگاه های مثبت، خوشبین بودن و استفاده از هر مشکلی برای رشد شخصی از دیگر مهارت های تاب آوری است.
از دیگر تکنیک های تاب آوری هم می تواند مطالعه مقاله تاب آوری و یا کتاب های مربوط به این موضوع باشد. در این بین با مفاهیم تاب آوری فرهنگی، تاب آوری اجتماعی و موانع تاب آوری آشنا می شویم. با به کار بردن روش هایی که یاد می گیریم هم خودمان به آرامش می رسیم و هم خانواده مان. با توجه به اینکه این مهارت آموختنی است، پس، از طریق تمرین، یادگیری و آموزش می توانیم تاب آوری در کودکان را نیز افزایش دهیم و سواد زندگی کردن را به آنها بیاموزیم.
راهکارهای ساده ای برای تمرین تاب آوری وجود دارد همچون: پرورش مهارت حل مسئله، بالا بردن مهارت های اجتماعی، نگاه مثبت به آینده و داشتن انگیزه و هدف. در واقع، تمرین تاب آوری به خود شخص بستگی دارد. هر چه بیشتر همت کند، نتیجه بهتری هم خواهد گرفت.
امروزه، کتاب های خودشناسی و خودیاری فراوانی در بازار هستند که با آموزش تاب آوری و مهارت های آن سعی در کمک کردن به عموم مردم دارند. می توان با بهره گیری از این کتاب ها به سطح معقولی از آرامش و آسایش در زندگی رسید و از تنش ها دوری جست. یک پیشنهاد در این زمینه «تاب آوری در سیلی واقعیت» به قلم راس هریس و با ترجمه محبوبه قریب و دکتر کتایون دانشوریان (انتشارات سبزان) است. با مطالعه این کتاب، راهکارهایی می آموزید که بتوانید به رضایتمندی درونی برسید و احساس نشاط و سرزندگی بدون تأثیر پذیرفتن از عوامل خارجی را در خود تقویت کنید.


  برای سفارش کتاب، کلیک کنید.فهرست مجموعه ها   فرصت های شغلی اخبار انتشارات
فهرست موضوعی   پذیرش اثر درباره ما
تازه های نشر   مراکز پخش همکار تماس با ما
کتابهای در دست انتشار پرسش های مخاطبان انتشارات و پاسخ ها پدیرآورندگان و همکاران راهنمای خرید از انتشارات
کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سبزان می باشد.
In this regard, boxing champion Floyd Mayweather said: "With Yu-ship table swiss replica watches of this friend, I am very proud of the game when I feel free, and replica rolex Yu-ship table brand logo not replica watches only in my boxing suit Take the most important position, but also accompany me all the way to rolex replica watches victory, our friendship between solid and solid, forever.