انتشارات سبزان را در اینستاگرام دنبال کنید  انتشارات سبزان را در تلگرام دنبال کنید    شعار ما دانایی توانایی است. همه تلاش ما عرضه علم برای همه است ثبت نام ورود
1398/3/26 یکشنبه                 
«آینده بشر» به چاپ رسید. این کتاب دربرگیرنده مطالبی درباره حاصلخیز کردن خاک مریخ، سفرهای میان‌ستاره‌ای، جاودانگی و سرنوشت نهایی انسان در فراسوی زمین و ... است.


«درتبیین جهان» هشداری برای دانشمندان امروزی است
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) تاریخ علم از جمله موضوعاتی است که در نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به آن شده است. کتاب «د
  ادامه
«نظریه های تاثیرگذار در ادبیات»؛ آنچه واقعا باید بدانید
 
نقد ادبی دارای دو اشکال است که با یکدیگر در تقابل‌اند: یکی آن که مبادرت به آن بیش از اندازه آسان است؛ دیگر آن که به شکل سردرگم‌کننده‌ای دشوار است.
نخستین
  ادامه   
  خبرگزاری فرارو: " کتاب سیاست" اثری کم‌نظیر در تاریخ‌نگاری نظری سیاست
 
خبرگزاری فرارو: " کتاب سیاست" اثری کم‌نظیر در تاریخ‌نگاری نظری سیاست «کتاب سیاست؛ شرح اندیشه‌های بزرگ به زبان ساده» اثری کم‌نظیر در حوزه تاریخ‌نگاری اندیشه س
  ادامه   
 
  کتاب پادماده - کاوشی در فراسوی ماده به چاپ رسید
 
ما (انسان‏ها) و هر آنچه که در اطرافمان شناخته ‏ایم همه از ماده ساخته شده‌ایم.
کوارک‏ها و لپتون‏ها ذرات بنیادی ماده‏ ای هستند که ما می‏ شناسیم، اما این
  ادامه   
 
  کتاب علم و مذهب مجموعه مقالاتی پیرامون واکنش ها و تاثیرات این دو مقوله مهم توسط انتشارات سبزان به چاپ رسید
 


پیتر هریسون، استاد علم و مذهب در دانشگاه آکسفورد و هم‎چنین مدیر مرکز ایانرامسی در آن دانشگاه می‎باشد. او مولف کتاب‎های " انجیل پروتستانیسم و خیزش علو
  ادامه   
 
 


درآمدي بر انديشه‌ سياسي آنتونيو گرامشي
موضوع کتاب : علوم اجتماعی و سیاست
نام نویسنده : سايمون راجر ـ محمدکاظم شجاعي
نام مترجم :
ناشر : سبزان
شابک : 9786001171420
تاریخ نشر :
نوبت چاپ :
قطع کتاب : رقعی
قیمت : 10000  تومان
تهیه از :
 
View Large


توضیحات : گرامشی برای «زیستن» عقاید مارکس آمده بود. او عقاید مارکس را نه چون یک چارچوب ثابت محدود کننده؛ که مجموعه‏‌ای از عقاید می‏‌دید که ذهنش را آزاد ساخته و آن را به کنش پیوند می‏‌داد. بیشتر ما به آن دسته نوشته‏‌های مارکسیستی عادت کرده بودیم که نویسندگانشان، با ذهنی انباشته از باورهای شبه مذهبی به عقاید مارکس، چیزی جز علائم نگارشی دست نوشته‏‌های او را تغییر نمی‏‌دادند.

در نتیجه گشودگی و تازگی نگاشته‏‌های گرامشی برای ما چون روزنه‏‌ای به آزادی و نگاه انقلابی بود. در اینجا، چندپارگی ذاتی نگاشته‏‌های او، که از نظر برخی نشانه‏ ضعف نگارشی اوست، به مزّیتی برای ما تبدیل شد. اثر گرامشی حتی در برابر جدی‏ترین تلاش‏‌ها برای محدود کردن مرزهای بازش در قالب یک چارچوب راست کیشانه، مقاومت کرد.

اینگونه بود که گرامشی، بدون چشم‏‌پوشی از سایر حوزه‏‌های معنا، خود را به عنوان یک «نظریه‌پرداز امر سیاسی» مطرح کرد. او، مانند معدود نظریه‌پردازان بزرگ تاریخ، دریافت گسترده‏‌ای را از «سیاست» - ضرب آهنگ، اشکال، تعارضات و تغییرات خاص آن به عنوان یک حوزه بدست داد. منظور من، شیوه‏ای است که او این مفاهیم را به عنوان «رابطه نیروها»، «انقلاب انفعالی»، «تحول‏گرایی»، «بحران راهبردی»، «بلوک تاریخی» تعریف کرد و معانی تازه‏ای برای «حزب» ارائه داد.


فهرست مجموعه ها   فرصت های شغلی اخبار انتشارات
فهرست موضوعی   پذیرش اثر درباره ما
تازه های نشر   مراکز پخش همکار تماس با ما
کتابهای در دست انتشار پرسش های مخاطبان انتشارات و پاسخ ها پدیرآورندگان و همکاران راهنمای خرید از انتشارات
کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سبزان می باشد.
In this regard, boxing champion Floyd Mayweather said: "With Yu-ship table swiss replica watches of this friend, I am very proud of the game when I feel free, and replica rolex Yu-ship table brand logo not replica watches only in my boxing suit Take the most important position, but also accompany me all the way to rolex replica watches victory, our friendship between solid and solid, forever.