انتشارات سبزان را در اینستاگرام دنبال کنید  انتشارات سبزان را در تلگرام دنبال کنید    شعار ما دانایی توانایی است. همه تلاش ما عرضه علم برای همه است ثبت نام ورود
1398/1/6 سه شنبه                 
«آینده بشر» به چاپ رسید. این کتاب دربرگیرنده مطالبی درباره حاصلخیز کردن خاک مریخ، سفرهای میان‌ستاره‌ای، جاودانگی و سرنوشت نهایی انسان در فراسوی زمین و ... است.


«درتبیین جهان» هشداری برای دانشمندان امروزی است
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) تاریخ علم از جمله موضوعاتی است که در نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به آن شده است. کتاب «د
  ادامه
«نظریه های تاثیرگذار در ادبیات»؛ آنچه واقعا باید بدانید
 
نقد ادبی دارای دو اشکال است که با یکدیگر در تقابل‌اند: یکی آن که مبادرت به آن بیش از اندازه آسان است؛ دیگر آن که به شکل سردرگم‌کننده‌ای دشوار است.
نخستین
  ادامه   
  خبرگزاری فرارو: " کتاب سیاست" اثری کم‌نظیر در تاریخ‌نگاری نظری سیاست
 
خبرگزاری فرارو: " کتاب سیاست" اثری کم‌نظیر در تاریخ‌نگاری نظری سیاست «کتاب سیاست؛ شرح اندیشه‌های بزرگ به زبان ساده» اثری کم‌نظیر در حوزه تاریخ‌نگاری اندیشه س
  ادامه   
 
  کتاب پادماده - کاوشی در فراسوی ماده به چاپ رسید
 
ما (انسان‏ها) و هر آنچه که در اطرافمان شناخته ‏ایم همه از ماده ساخته شده‌ایم.
کوارک‏ها و لپتون‏ها ذرات بنیادی ماده‏ ای هستند که ما می‏ شناسیم، اما این
  ادامه   
 
  کتاب علم و مذهب مجموعه مقالاتی پیرامون واکنش ها و تاثیرات این دو مقوله مهم توسط انتشارات سبزان به چاپ رسید
 


پیتر هریسون، استاد علم و مذهب در دانشگاه آکسفورد و هم‎چنین مدیر مرکز ایانرامسی در آن دانشگاه می‎باشد. او مولف کتاب‎های " انجیل پروتستانیسم و خیزش علو
  ادامه   
 
 


درآمدي بر انسان‌شناسي
موضوع کتاب : علوم اجتماعی و سیاست
نام نویسنده : جوي هندري، سايمون آندرداون
نام مترجم : محمدکاظم شجاعي
ناشر : سبزان
شابک : 978-600-117-211-3
تاریخ نشر : 1396
نوبت چاپ : 1
قطع کتاب : رقعی
قیمت : 18000  تومان
تهیه از :
 
View Large


توضیحات : کتاب «درآمدی بر انسان‌شناسی» تلاش می‌کند با رویکردی میان‌رشته‌ای و ترکیب مباحث ژنتیک، تاریخ، جغرافیا، روان‌شناسی و جامعه‌شناسی؛ قابل دسترس و در عین حال پیچیده‌ترین موضوع پیش روی بشر، یعنی «انسان»، را بررسی کند. همه‌ی ما فارغ از سطح سواد، تجربیات و مکانی که در آن زندگی می‌کنیم، حداقل یک بار از خود پرسیده‌ایم، کیست که در آینه به ما می‌نگرد؟
در حال حاضر، انسان به سطح بی‌سابقه‌ای از علم و فناوری رسیده است. تاکنون هیچ‌گاه بشر تا این اندازه به جهان اطراف خود اشراف نداشته است. امروزه از دورترین کهکشان‌ها تا ریزترین ذره‌ها زیر نگاه ما قرار دارند. سرعت انتقال اطلاعات و نیز امکان جابه‌جایی بشر منجر شده است که تعداد زیادی از ما بتوانیم حتی اطلاعات دورافتاده‌ترین نقاط جهان و عجیبب‌ترین مردم و موجودات را در سریع‌ترین زمان به دست آوریم. ولی با وجود تمام این پیشرفت‌ها و حجم گسترده‌ی اطلاعات، میزان دانش اندکی که از خودمان داریم تکان‌دهنده است. تمام دانش ما درباره‌ی خودمان، به فرضیاتی محدود می‌شود که ممکن است، هر لحظه با کشف فسیلی در یک نقطه‌ی دورافتاده از جهان زیر سؤال برود. دو دلیل عمده برای این حجم بزرگ از ناآگاهی وجود دارد. یکی عدم وجود شواهد تاریخی کافی در مورد تاریخ تکامل بشر و دومی تعدد نظرات و عقاید دانشمندان در مورد روند تکامل بشر.
با مطالعه‌ی انسان‌شناسی متوجه خواهیم شد که چه چیزی ما را انسان کرده است و چگونه این ویژگی مشترک انسانی، با وجود اختلاف رنگ پوست و مو، قد و وزن و زبانمان، بین همه به اشتراک گذاشته شده است. انسان‌شناسی تصویر روشن‌تری را از ترکیب فرهنگی، منابع شخصی و افرادی که پیش از ما آمدند و شیوه‌ی تفکر ما را شکل دادند، به دست می‌دهد.


فهرست مجموعه ها   فرصت های شغلی اخبار انتشارات
فهرست موضوعی   پذیرش اثر درباره ما
تازه های نشر   مراکز پخش همکار تماس با ما
کتابهای در دست انتشار پرسش های مخاطبان انتشارات و پاسخ ها پدیرآورندگان و همکاران راهنمای خرید از انتشارات
کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سبزان می باشد.
In this regard, boxing champion Floyd Mayweather said: "With Yu-ship table swiss replica watches of this friend, I am very proud of the game when I feel free, and replica rolex Yu-ship table brand logo not replica watches only in my boxing suit Take the most important position, but also accompany me all the way to rolex replica watches victory, our friendship between solid and solid, forever.