انتشارات سبزان را در اینستاگرام دنبال کنید  انتشارات سبزان را در تلگرام دنبال کنید    شعار ما دانایی توانایی است. همه تلاش ما عرضه علم برای همه است ثبت نام ورود
1398/3/26 یکشنبه                 
«آینده بشر» به چاپ رسید. این کتاب دربرگیرنده مطالبی درباره حاصلخیز کردن خاک مریخ، سفرهای میان‌ستاره‌ای، جاودانگی و سرنوشت نهایی انسان در فراسوی زمین و ... است.


«درتبیین جهان» هشداری برای دانشمندان امروزی است
 
به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) تاریخ علم از جمله موضوعاتی است که در نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا در سال‌های اخیر توجه ویژه‌ای به آن شده است. کتاب «د
  ادامه
«نظریه های تاثیرگذار در ادبیات»؛ آنچه واقعا باید بدانید
 
نقد ادبی دارای دو اشکال است که با یکدیگر در تقابل‌اند: یکی آن که مبادرت به آن بیش از اندازه آسان است؛ دیگر آن که به شکل سردرگم‌کننده‌ای دشوار است.
نخستین
  ادامه   
  خبرگزاری فرارو: " کتاب سیاست" اثری کم‌نظیر در تاریخ‌نگاری نظری سیاست
 
خبرگزاری فرارو: " کتاب سیاست" اثری کم‌نظیر در تاریخ‌نگاری نظری سیاست «کتاب سیاست؛ شرح اندیشه‌های بزرگ به زبان ساده» اثری کم‌نظیر در حوزه تاریخ‌نگاری اندیشه س
  ادامه   
 
  کتاب پادماده - کاوشی در فراسوی ماده به چاپ رسید
 
ما (انسان‏ها) و هر آنچه که در اطرافمان شناخته ‏ایم همه از ماده ساخته شده‌ایم.
کوارک‏ها و لپتون‏ها ذرات بنیادی ماده‏ ای هستند که ما می‏ شناسیم، اما این
  ادامه   
 
  کتاب علم و مذهب مجموعه مقالاتی پیرامون واکنش ها و تاثیرات این دو مقوله مهم توسط انتشارات سبزان به چاپ رسید
 


پیتر هریسون، استاد علم و مذهب در دانشگاه آکسفورد و هم‎چنین مدیر مرکز ایانرامسی در آن دانشگاه می‎باشد. او مولف کتاب‎های " انجیل پروتستانیسم و خیزش علو
  ادامه   
 
 


در جستجوي خدا (غايت کاوش‌هاي علمي بشر)
موضوع کتاب : دین و فلسفه
نام نویسنده : آرتور رابرت پيکاک
نام مترجم : علي بازياري شورابي
ناشر : سبزان
شابک : 978-600-117-144-4
تاریخ نشر : 1396
نوبت چاپ : 1
قطع کتاب : رقعی
قیمت : 23000  تومان
تهیه از :
 
View Large


توضیحات : بشر با تمام موجودات تفاوت دارد و همیشه نوعی بی‌قراری در او وجود دارد، او اشتهایی سیرناشدنی دارد و همواره گویی در پی چیزی بزرگ‌تر و برتر است. به راستی آن «حقیقتی» که او باید برای رشد خود با آن سازگار باشد چه ماهیتی دارد؟ آیا حتی انسان مدرن و پسامدرن هم نباید به این شناخت برسند که چنین «حقیقتی» در واقع «آغاز» وجود ما و «پایان» تمام کاوش‌هایمان برای رسیدن به هدف می‌باشد و بنابراین، باید مشتاقانه با آن هماهنگ شویم؟
به همین علت بود که سینت آگوستین بعد از سال‌ها رنج و حتی ناامیدی، خالق خود را این‌گونه مورد خطاب قرار داد: «تو ما را برای خودت آفریده‌ای و قلب ما تا زمانی که در تو آرام نگیرد بی‌قرار است.»
آرتور پیکاک، متخصص الهیات و بیوشیمیست، در کتاب «در جستجوی خدا» بعد از ذکر مطالب بالا می‌گوید: «خالق آگوستین، خالق ما نیز می‌باشد و ... . بنابراین، بیایید تا در بزنیم و مطمئن باشیم که در باز خواهد شد، زیرا خدایی که ما در جستجوی او هستیم همواره پشتِ در، در انتظار ماست.»
هدف کلی کتاب «در جستجوی خدا» این است که توضیح دهد علم، چگونه آیات تازه‌ای از کار خدا را بر روی درک و زندگی بشر گشوده است. تمام اندیشه‌های مذهبی و بخصوص الهیات مسیحی، تحت تأثیر این نشانه‌های جدید به مبارزه طلبیده می‌شوند و همین نشانه‌ها هستند که نوعی فرصت منحصربه‌فرد فراهم می‌کنند تا جستجوی بشر برای یافتن معنا از دل مذهب را با کنکاش او برای درک عقلانی از طریق علم پیوند دهد. با توجه به این تصورات ذهنی و بررسی پیامدهای مهم مذهبیِ دیدگاه‌های علمی است که راه‌های علمی رسیدن به خدا کشف می‌شوند. این دیدگاه‌های علمی عبارت‌اند از:
• دیدگاه علمی راجع به جهان آن‌گونه که هست؛
• دیدگاه علمی راجع به جهانِ در حال شدن، یعنی مراحل «حماسه‌ی تکامل» و هزینه‌ی آن؛
• دیدگاه علمی راجع به تعامل خداوند با جهان و انسان، و به‌ویژه هنگامی که این تعامل، مربوط به فعل خاص خدا می‌شود.

در این کتاب می‌توانید در مورد موضوعاتی چون «وجوه عقلانی علم و الهیات، تکامل و عقلانیت بشر، خدا و زمان، جایگاه مغز، ذهن و انسان در جهان، همه‌جاحاضری درد، رنج و مرگ، تأثیرات متقابل کل و جزء و برهم‌کنش خدا و جهان، سیستم‌های آشوبی و فعل الهی، پانن‌تائیسم، رابطه‌ی ابزاری و نمادین خداوند و بشر با جهان، جهان به عنوان ابزار تحقق اهداف خداوند، جهان به عنوان نمادی از اهداف خداوند و...» مطالعه کنید.
«در جستجوی خدا» در سه بخش (بخش نخست: جستجوی روحانی در دنیای جدید علم؛ بخش دوم: کاوش بشر از علم تا خدا: دیدگاه‌های نو، چالش‌ها و پرسش‌ها؛ بخش سوم: پایان کاوش‌های بشر) و یازده فصل تدوین شده است و در سال 1396، با ترجمه علی بازیاری روانه بازار نشر می‌شود.

گرچه می‌دانیم که در پایان هر کاوش،
باز آنجاییم که آغاز سفر بود،
گرچه می‌دانیم که آنجا را،
این مسافر باز نو خواهد شناخت،
لیک، بشر؛ پرسشگر پهنه‌ی هستی،
می‌نشاید که کشد دست ز کوشش.
تی.اس.الیوت، لیتل گیدینگ


فهرست مجموعه ها   فرصت های شغلی اخبار انتشارات
فهرست موضوعی   پذیرش اثر درباره ما
تازه های نشر   مراکز پخش همکار تماس با ما
کتابهای در دست انتشار پرسش های مخاطبان انتشارات و پاسخ ها پدیرآورندگان و همکاران راهنمای خرید از انتشارات
کلیه حقوق این سایت متعلق به انتشارات سبزان می باشد.
In this regard, boxing champion Floyd Mayweather said: "With Yu-ship table swiss replica watches of this friend, I am very proud of the game when I feel free, and replica rolex Yu-ship table brand logo not replica watches only in my boxing suit Take the most important position, but also accompany me all the way to rolex replica watches victory, our friendship between solid and solid, forever.